ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

«ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ»: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥ ΜΥΘΙΣΤΟΡΗΜΑΤΟΣ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΦΟΝΙΚΗΣ ΓΡΑΦΗΣ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ ΜΑΡΚΑΡΗ

Friday 27 Μαΐου 2022
«Διαβάζοντας για το Πανεπιστήμιο»: Παρουσίαση του αστυνομικού μυθιστορήματος Σεμινάρια Φονικής Γραφής του Πέτρου Μάρκαρη

Την Παρασκευή, 27 Μαΐου στις 19:00 στο αμφιθέατρο 'Άλκης Αργυριάδης" στα Προπύλαια του ΕΚΠΑ, το Ιστορικό Αρχείο του ΕΚΠΑ και το ΠΜΣ του Τμήματος Γερμανικής Γλώσσας και Φιλολογίας σας προσκαλούν σε μία διαφορετική ανάγνωση για το Πανεπιστήμιο με αφορμή το αστυνομικό μυθιστόρημα του Πέτρου Μάρκαρη Σεμινάρια Φονικής Γραφής.

Με τον συγγραφέα θα συνομιλήσει η Εύη Πετροπούλου (Αν. Καθηγήτρια ΕΚΠΑ). Την εκδήλωση θα συντονίσει ο Γεράσιμος Ζώρας (Καθηγητής ΕΚΠΑ) και θα προλογίσει η Δρ. Βασιλική Αλεξάνδρα Σκρεμμύδα.

Αφίσα  Δελτίο Τύπου