EΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΤΕΛΕΤΗ ΥΠΟΔΟΧΗΣ ΤΩΝ ΑΦΥΠΗΡΕΤΗΣΑΝΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΔΕΠ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΟΜΟΤΙΜΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΤΟΥ ΕΚΠΑ

Monday 30 Μαΐου 2022

Το Σώμα Ομοτίμων Καθηγητών του Πανεπιστημίου Αθηνών οργανώνει τελετή υποδοχής των αφυπηρετησάντων μελών του Διδακτικού Ερευνητικού Προσωπικού (Δ.Ε.Π.) του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (Ε.Κ.Π.Α.) κατά τα ακαδημαϊκά έτη 2020 -2021, η οποία θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 30 Μαΐου 2022, ώρα 19:00 στη Θεολογική Σχολή του ΕΚΠΑ στην Πανεπιστημιούπολη.

Την εκδήλωση θα τιμήσουν με την παρουσία τους ο Πρύτανης του Πανεπιστημίου Αθηνών, καθηγητής Μελέτιος-Αθανάσιος ΚΔημόπουλος και ο Κοσμήτορας της Θεολογικής Σχολής , Αν. Καθηγητής Χρήστος Καραγιάννης.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Έναρξη από την Πρόεδρο του Σώματος Ομοτίμων Καθηγητών του Πανεπιστημίου Αθηνών Ομ.καθηγήτρια της Φιλοσοφικής Σχολής Στέλλα Πριόβολου.

Χαιρετισμός από:

• τον Πρύτανη του Πανεπιστημίου Αθηνών, καθηγητή Μελέτιο-Αθανάσιο Κ. Δημόπουλο και
  • τον Κοσμήτορα της Θεολογικής Σχολής, Αν. καθηγητή Χρήστο Καραγιάννη

Ομιλία από τον Αντιπρόεδρο του Σώματος Ομοτίμων Καθηγητών, Ομότιμο καθηγητή της Σχολής Επιστημών Υγείας του Ε.Κ.Π.Α. Κωνσταντίνο Σολδάτο με τίτλο: «Η διαχρονική εξέλιξη του Σώματος Ομοτίμων Καθηγητών του Πανεπιστημίου Αθηνών».

Θα ακολουθήσει επίδοση των σημάτων του Σώματος στα αφυπηρετήσαντα μέλη Δ.Ε.Π. του ΕΚΠΑ ανά Σχολή από την πρόεδρο και τα μέλη του Δ.Σ. των αντιστοίχων σχολών.

Η εκδήλωση θα λήξει με φιλική δεξίωση.

Πρόσκληση - πρόγραμμα τελετής υποδοχής των αφυπηρετησάντων μελών του Δ.Ε.Π.του Ε.Κ.Π.Α