ΔΙΑΛΕΞΗ ΤΟΥ ΝΙΚΟΥ ΚΑΡΑΠΙΔΑΚΗ, ΟΜΟΤΙΜΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΟΥ ΙΟΝΙΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΝΕΟΛΑΤΙΝΙΚΟΣ ΕΡΩΤΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ»

Tuesday 09 Απριλίου 2024
διάλεξη του Νίκου Καραπιδάκη, Ομότιμου Καθηγητή στο Τμήμα Ιστορίας του Ιονίου Πανεπιστημίου με τίτλο «Νεολατινικός Ερωτικός Λόγος»

Το Εργαστήριο Ιταλικής Ιστορίας και Ιστοριογραφίας του Τμήματος Ιταλικής Γλώσσας και Φιλολογίας σας προσκαλεί στη διάλεξη του Νίκου Καραπιδάκη, Ομότιμου Καθηγητή στο Τμήμα Ιστορίας του Ιονίου Πανεπιστημίου με τίτλο Νεολατινικός Ερωτικός Λόγος στις 9 Απρίλίου 2024, ώρα 19.00, στο Ιταλικό Μορφωτικό Ινστιτούτο Αθηνών (Οδός Πατησίων 47, Αθήνα).

Για την παρακολούθηση της διάλεξης είναι απαραίτητη η ονομαστική κράτηση θέσης μέχρι τις 8 Απριλίου 2024 στην ηλεκτρονική διεύθυνση: katerinaromn@ill.uoa.gr

Αφίσα